Kuo skiriasi PS4 nuo PS4 PRO

Pirmiausia pati konsolė. Savo veikimu ir funkcionalumu ji nesiskiria, gausite tuos pačius žaidimus, Youtube, Amazon, Netflix appsus ir pan. Tiek viena tiek kita konsolė palaiko HDR. Slim konsolė neturi Optical Toslink garso išvesties, viskas yra perduodama per HDMI.
PS4 Pro konsolė yra reklamuojama kaip dinaminė 4K konsolė ir yra galingesnė nei įprasta PS4 ar Slim čia galite matyti parametrus.

Ne visi žaidimai išnaudos PS4 Pro geležį, pagal Sony nuostatas, žaidimai išleisti vėliau nei 2016 m. spalio mėn. turi palaikyti Pro, tačiau palaikymas ne visuose žaidimuose vienodas ir kai kurie senesni žaidimai turi Pro Patch. Pakankamai detalus ir atnaujintas Pro Patched žaidimų sąrašas čia.
PRO galios deja neužtenka norint vaizduoti tikrą 4K (native), tad 4K rezoliucijos 3840x2160p žaidimų, tokių kaip  Last of Us, Wipeout Omega Collection, Mantis Burn Racing nėra daug.
PS4 Pro konsolė pasiekia 4K rezoliucija naudodama kelias “upscale” technologijas, tokias kaip Checkerboard rendering, Geometry upscale, ar atvaizduojant 2K, t.y. 1440p rezoliucija ir paskui tiesiog dapiešiant trukstamus pikselius. Checkerboard rendering realiai ką daro tai kaip šachmatų lentoje tarkime yra piešiami juodi langelius, o balti nėra piešiami, bet gavęs informaciją iš praeito kadro, piešimas yra atliekmas ir baltuose langeliuose. Tai nėra Tikras 4k, bet įsijungus Horizon Zero Dawn 4k režime ant gero UHDTV nesinori grįžti prie 1080p.
Pro konsolė kai kuriuose žaidimuose turi kelis režimus ir leidžia pasirinkti 60fps 1080p, vietoj 4k/30fps. Juos galima rasti Rise of Tomb Raider, The Surge, Nioh, Final Fantasy15 ir kt.
   Ne visi žaidimai ant PS4 base ir slim yra 1080p. Tokie pavyzdžiai kaip  Matterfall, Tekke7 ant  paprasto PS4 ir slim yra piešiami 900p, o ant PS4 Pro 1080p. Kadangi kūrėjai vis stengiasi įdėti daugiau efektų ar naudoja dinaminę rezoliucija, tai galima tikėtis daugiau žaidimų, kurie nepasieks 1080p ant slim ir base konsolės. Dinaminė rezoliucija reiškia, kai žaidime prioritetas skirtas 60fps išlaikymui ir jei geležis nebesugeba apdoroti, krenta rezoliucija tarkim iš1080p į 1000p bet išlaikoma 60 kadrų per sekundę kaita
   Jei turi tik 1080p HDTV, tai žaidimai kurie naudoja 4k režimą, kad ir 1440p kaip uncharted bus downsample'inti, reiškia 1440p sumažinta iki 1080p ir papildomai gaunama rezoliucija bus naudojama kaip Anti-Aliasing.
   Priedo PRO turi ne tik galingesnę vaizdo plokštę bet ir didesnio dažnio CPU ir papildomą 1GB DDR3 RAM, kad leidžia geresnę rezoliucija bet ir CPU clock speed padidintas, tai žaidimai, kurie reikalauja CPU daugiau galios mažiau stabdo.
Boost funkcija, kuri pakelia tiek CPU tiek GPU clock speed ir žaidimai neturintys Pro patch veikia geriau, ypač jaučiasi su žaidimais turinčias unlocked frame rate, kaip pvz Project Cars.

Patarimas būtų pirkti PRO konsolę turint atitinkamą TV(4K ir HDR palaikymas), o smalsiems ar norintiems žinoti PS4 ir PRO žaidimų vaizdavimo skirtums siūlau apsilankyti šiame YouTube kanale.

DEIVIDAS ČERNIAUSKAS